Nos, kedves férfiak, az osztrigáról ugye már legendákat zengtek, miszerint milyen jótékony hatása van az „étvágyunkra”... Ugyancsak ismerjük a sör azon hatását a szervezetre, amit sok erős sör elfogyasztása vált ki. Na, akkor gondoljunk bele, ha ezt a kettőt egybe is fogyaszthatjuk!
Először is.. ki választana a sör alapanyagaként osztrigát? A válasz Flying Fish Brewery. Az ötlet állítólag onnan származott, hogy egy ember Franciaországban járt, osztrigát evett, élvezte a napsütést és a gyönyörű francia hölgyek társaságát, és eközben Guinness-t ivott. Más kérdés, hogy miért épp sörözött francia földön a hősünk, de ebbe most ne is menjünk bele… Mindenesetre kipattant a nagy ötlet, hogy miért is ne lehetne osztrigás sört csinálni.
Hát szerintem azért ne, mert undorító lehet. Mindesetre az amcsi sörgyár tavaly év végén a piacra dobta az Bayshore Oyster Stout-ot. Mindenesetre a gyártási folyamatra kíváncsi lennék, de ezt egyelőre nem ismerni.
A következő meglepetés ott ér minket, hogy stout típusából adódóan sötét barna színe van, krémes, fehér habbal, de ez még nem minden, ugyanis azt állítják a bátor sorstársak, akik megkóstolták, hogy csokoládés, kávés íze van, és nem érezni rajt az osztrigát. Kérdem én, akkor mi értelme volt? Persze, ha osztrigát eszünk mellé biztos passzol, ugyanis kissé sós, füstös utóíze is van, állítólag nem is rossz. Krémes állaga van, és 7%-nyi alkohol teszi elviselhetőbbé.
Limitált kiadásról van szó, 750 ml-es üvegekben kapható és kb. 20 dollárba kerül. De már nem is csak ez a cég gyártja…
Szeretnétek, hogy eljusson hozzánk?