Rendben van, hogy valamiből kevés darab készült és valami rendkívül exkluzív, és még sokat is fizetünk érte, na de hogy egy sör többe kerüljön, mint 100 ezer forint?!
1.Tutankhamen Ale – 105.000 HUF
Ahogy a neve is elárulja, ez a sör az ókori Egyiptomhoz köthető. De miért is? Receptjének alapját egy több, mint 3250 éves ősi egyiptomi sör receptje adta. A régészek gondosan analizálták a maradványokat és ebből rekonstruálták a sör pontos elkészítési módját. Ezt 1000 példányban gyártatták le, többet múzeumoknak ajándékoztak el. A legelső darabot Angliába adták el 7200 $-ért, ami majdnem másfél millió forintot (!) tesz ki. Ennyiért sört venni? Ezt kár is felbontani és meginni, az biztos. Kereskedelmi forgalomban nem kapható, de közel 10 éve ez számit a legdrágább sörnek, már amit egy üvegért adtak.
2. Vintage No.1 – 79.000 HUF
A Carlsberg sörtrilógiájának 2008-as, első darabja. Az ár egyébként nem véletlen. Mivel 2008-ban adták ki, ezért 2008 dán koronába kerül. Tulajdonképpen a kereskedelmi forgalomban kapható sörök közül ez a legdrágább a világon.
Egyszerre riasztja az ízlelőbimbóinkat a gesztenyebarna, kevés habbal rendelkező sörben az aszalt szilva, a vanília, a karamella és a tölgyfa íz. Ezeket csak és kizárólag a francia és svéd fahordókban való tárolás miatt érezhetjük. Lassan azért már érezzük, hogy mennyire felső kategóriás ital. Mondjuk inkább ez már legeslegfelsőbb kategória. Még szerencse, hogy csak 600 darab van belőle. Az ötletgazdák nem akarják árusítani külföldön, ezt is csak pár étteremben, köztük az általuk birtokolt vendéglátóhelyen, a Noma nevű két Michelin csillagos étteremben lehet kapni.
3. Vintage No. 2 – 73.400 HUF
A Carlsberg egy igazi „sörtrilógiát” gyárt, aminek a 2009-es darabja a Vintage No. 2. A sörnek sötét, fekete színe van, olyan az állaga, mint egy espresso-nak és vaníliás, kakaós az íze. Annyira prémium sör, hogy csak az interneten lehet kapni és pár koppenhágai exkluzív étteremben. A séfek szerint kitűnően illik különböző tengeri herkentyűk mellé, emellett fogyasztását ajánlják még pármai sonka, sajt és csokoládék mellé is. Tulajdonképpen egy nagyon drága desszertbor, csak sör. A kitaláló azt akarta bizonyítani, hogy egy sör is lehet olyan exkluzív, mint egy méregdrága bor.
Na, kedves olvasók, ki akar a zsebébe nyúlni és egy ilyentől berúgni?